Вдячність відкриває серце

Вдячність відкриває серце

 dialog_new

Що таке вдячність? За що ми буваємо вдячними людям і за які речі ніколи не можемо подякувати? Наскільки кожен з нас здатний бути вдячним? Такі цікаві теми піднімались під час заняття з практичної психології, яке відбулося у гостинному залі Музею Шустова для пенсіонерів, учасників програми «Золота осінь людей поважного віку», що відбувається у рамках проекту «Місце зустрічі — діалог» за підтримки фонду «Память. Відповідальність. Майбутнє.»

11

На такі зустрічі, організовані громадською організацією ВСАД «ІТ-бабусі» приходить чимало пенсіонерів, які прагнуть отримати нові враження, розвиватися, дізнатися щось нового про людей, про світ, і головне — розібратися в собі. Адже у людей на пенсії якраз є час для таких занять, на відміну від молоді та людей середнього віку.

10

Спочатку учасники заняття вчились відчувати вдячність до власного тіла. Невелика розминка, яку їм запропонувала психолог Олена Щербакова та вправи для концентрації уваги й памяті пішли на користь усім.

9

Згодом пенсіонери ділились один з одним своїми поглядами на вдячність, розповідали про випадки зі свого життєвого досвіду, коли були особливо вдячні. Як можна дякувати за такі важкі речі, як війна, втрата близьких, старість та хвороби? На це питання кожен з них мав власну відповідь, власні життєві проживання.

7

Потім була медитація під спокійну розслаблену музику. Наприкінці заняття кожен із учасників міг підійти один до одного і подякувати своїм друзям за цю чудову зустріч. Пенсіонерка Галина Кириченко, яка в дитинстві зазнала страхіть війни, була в концтаборі, щиро дякула організаторам програми:

3

— Я дуже вдячна усім, завдяки кому виникла ця програма для пенсіонерів. Вдячна, що мене запрошують на зустрічі, до театру, за цю чудову можливість у приємній обстановці поспілкуватися зі своїми ровесниками та з молоддю. Моє життя стало зовсім іншим, більш насиченим, радісним, більш щасливим завдяки цим зустрічам у колі друзів. Дякую, що ви про мене пам’ятаєте.

Ольга ФІЛІППОВА.

Фото Галини ЮДІНОЇ.