Програмі "Золота осінь людей поважного віку" вже рік!

Програмі «Золота осінь людей поважного віку» вже рік!

Напередодні Дня людей похилого віку учасники програми «Золота осінь людей поважного віку» зібрались разом на фестиваль для пенсіонерів «Планета довгожителів», який щороку відбувається в Одесі. Фестиваль розпочався із показу образів «Бабусі плюс онуки», в якому взяли участь літні одеситки та їх юні нащадки. Ніхто не буде заперечувати, що між бабусями та онуками існує невидимий, особливий звязок, вони створюють своєрідний місток поколінь між минулим та майбутнім. На сцені у куражі та творчості обєднались різні покоління, які показали нам чудові сценки взаємодії між собою. Учасники показу створили неповторні образи, які надовго запамятаються глядачам. DSC_0036

Координатор програми Ольга Філіппова нагадала присутнім про заходи у рамках програми впродовж минулого року. Присутні із захватом спостерігали за слайд-шоу на великому екрані, де відобразились яскраві та цікаві події «Золотої осені людей похилого віку».

Учасники, які впродовж року відвідують програму, ділились своїми враженнями від того, що вони відчули і прожили разом за цей рік.

Лариса Валевська: Те, що ми тут відчули — це любов! Збираючись разом, не важливо, на екскурсію чи на вечір, ми хочемо спілкування і отримуємо його саме тут. Ми всі різні, у кожного свій норов,характер, але те, що ми збираємось разом — це класна можливість відчути себе потрібними іншим, відчути любов, дружбу, підтримку і взаємну повагу.

Галина Кириченко: У нас такий поважний вік — вже зовсім не юний. У рамках програми нас оточує лагідне ставлення до людей, дружні відносини між учасниками і сьогодні, коли я дивилась, як танцює «Циганочку» 90-літня Надія Гоменюк, мені захотілося б, щоб з часом все більше учасниць нашого проекту виходили на сцену і проявляли себе у творчості.

Людмила Варрава:

Раніше я думала, що старі люди нікому не потрібні: ні державі, ні родичам, ні колегам по роботі. Тепер я знаю, що існують такі дружні компанії, де можна знову відчути себе молодим та енергійним. Я знайшла тут нових друзів, побачила нові можливості і зрозуміла, що старість — це не кінець життя, а новий етап. Участь у цій програмі лікує і оздоровлює і тіло, і почуття. Виходьте на сцену! Ви будете здоровішими, більш радісними, щасливішими.

Координаторка проекту вручила подяки волонтерам, які підтримували програму впродовж року і розповіла про плани на наступний рік.

В рамках фестивалю «Планета довгожителів» відбувалося чимало цікавих подій. Це і майстер-класи з хенд-мейку, і медитація задля очищення памяті, і зарядка цигун від Костянтина Русова.

DSC_0150

Особливу насолоду отримали учасники фестивалю від екскурсу у світ радянської моди від художника по костюмах Олени Калмикової. Усі поринули в спогади на тему кримпленових костюмчиків і туфель на платформі, які було годі зупинити. Адже перед нами сиділо покоління модниць 50-х, 60-х та 70-х років.

 

Усі з задоволенням займались під час майстер-класу «Уважні танці», який проводила Олена Щербакова. А завершився фестиваль солодкою нотою одеської музики. Музикант Олексій Семеніщев повернув нас своїми піснями у старі одеські дворики, у комунальні квартири, де жили покоління одеситів різних націй та народів. Учасники фестивалю із задоволенням співали разом з ним і про Костю-моряка, і про «перлину біля моря»…

DSC_0283

 

Фестиваль завершився, але робота програми «Золота осінь людей поважного віку» за підтримки фонду «Память.Відповідальність. Майбутнє» триває. Попереду — чимало нових та радісних зустрічей, подорожей, концертів.

DSC_0240

Ольга ФІЛІППОВА.

Фото автора.