Цигун для пенсіонерів: я прокинувся - і готовий

Цигун для пенсіонерів: я прокинувся — і готовий

DSC_0159

Під час акції «Ярмарок вільного часу» у рамках проекту «Схід і Захід разом — підвищення спроможності українських місцевих видань»  під час фестивалю «Планета довгожителів» відбулося чимало цікавих і корисних подій.

Унікальні, яскраві, позитивні люди приходять, щоб поділитись своїми знаннями та навиками, своїм особистим часом.

Костянтин Русов — одесит, який створив Федерацію цигун в Перу і нині її очолює. Колись, ще у 2008 році він приїхав в Еквадор, щоб займатись бізнесом, але, на диво, почав там займатись свїм духовним розвитком. Костянтин розповідає, що одного разу він відчув непереборне бажання медитувати у віддаленому селищі, на згаслому вулкані Тунгурагуа. Через кілька тижнів його медитацій вулкан прокинувся, почав викидати лаву, а він тим часом зрозумів, що його місія — лікувати і оздоровлювати людей, допомагаючи їм здобувати втрачене здоровя.

Костянтин провів майстер-клас із цигун для людей старшого віку і показав ранкові вправи, які допоможуть відчути себе молодим, здоровим, енергійним. Адже недарма вважається, що цигун запускає в організмі людини потужні процеси оздоровлення за рахунок зростання кількості енергії.

DSC_0155

— Ранок потрібно починати із вдячності, — розповідає Костянтин, — це дуже важливо — подякувати Природі, батькам, Землі і Небу за все, що у вас є. За те, що ви можете жити і дихати, що ваше серце бється, що у нас є вода, адже ми не усвідомлюємо, що 70 % населення планети не має навіть води в крані. Лише подякувавши за те, що в нас є, ми можемо отримати щось нове. Через вдячність ми можемо сприймати ситуації, в яких перебуваємо, по-новому, як можливість для розвитку.

Починаємо ходьбу на місці, високо піднімаючи руки і ноги. Одночасно промовляємо:

— Я прокинувся — і готовий!

Таким чином ми заряджаємо свій організм і включаємо його на цілий день. Кілька хвилин робимо таку зарядку. Наступну вправу також робимо, одночасно промовляючи. Руки в сторону:

— Я позитивний!

Простягаємо руки вперед:

— Я енергійний!

Піднімаємо руки вверх:

— Я ентузіаст!

Долоні при цьому розкриті, посмішка на обличчі, ми віримо в те, що говоримо.

Далі потискуємо своє тіло руками і промовляємо:

— Я — господар свого тіла, Я — господар свого Я!

Ця вправа дає нам силу приймати рішення, переборювати свої негативні звички, здобувати перемоги.

Після цього кладемо свої долоні: ліву — на серце, праву — на живіт, на відстані два пальці нижче пупка.

Уявляємо, як через серце в нас входить потужний потік енергії. У цей час потрібно промовляти:

— Прокиньтеся й радійте, клітинки мого тіла!

Ця вправа допомагає оздоровити наше тіло, яке складається з понад трьох трильйонів клітинок, про які ми маємо турбуватися — тоді вони будуть нам вдячні, веселі та здорові.

Кулачками потрібно простукати волосяну частину голови, пробуджуючи мозок і промовляючи:

— Будь радісним, мій мозок, будь мудрим і сильним!

Наступна всправа: натискаючи пальцями на голову, потрібно промовляти:

— Прокиньтесь, мої сплячі клітини, прокиньтесь!

На закінчення потрібно зробити таку вправу. Нахилити голову вниз і помістити два пальці у ложбинку, де розташовані шийні хребці. Потім піднімаємо голову і, відчуваючи больовий сигнал, легенько прокручуємо і натискаємо пальці у заглибленні. Ця вправа допоможе покращити память та увагу впродовж дня.

Такі прості вправи, якщо їх робити регулярно, допоможуть збільшити рівень життєвої енергії, підвищити імунітет, а значить, і здоровя в цілому, продовжити активне життя і стійкість до стресових ситуацій, — вважає Костянтин Русов.

Майстер-клас майстра цигун відвідали близько 50 пенсіонерів, які отримали заряд бадьорості на увесь день.

DSC_0153

Організатори акції переконані, що кожен із нас може поділитись своїм вільним часом і своїми навиками з іншими. Обмінюючись вільним часом — ми створюємо громадянське суспільство.