Залучи бабусю онлайн!

Залучи бабусю онлайн!

DSC_0190

Одесу завжди вважали містом моряків. Сьогодні Одеса входить у пятірку українських міст, де активно розвиваються іт-технології. Тож не випадково саме тут розпочався Всеукраїнський проект «Залучи бабусю онлайн», організований за підтримки «Інтерньюз-Нетворк» та «Інтерньюз-Україна».

 

Large without tagline

logo2

Людям старшого віку сьогодні вкрай непросто адаптуватись до сучасного життя, що стрімко й динамічно змінюється. Найближчим часом без елементарних знань основ роботи компютера буде зовсім непросто отримати необхідну інформацію, скористатися певними послугами не лише в комерційних, але й у державних структурах. Сьогодні на сайтах державних органів — безліч необхідної для нас інформації, офіційні бланки, звернення. Особливо актуальним стає уміння користуватись комп’ютером та інтернетом в умовах реформи децентралізації, коли відстань між селом та центром громади може стати досить значною. Відсутність навиків користування компютерів, страх перед ними призводить до того, що літні люди бояться користуватись банкоматами, не можуть собі порадити з автоматичними пунктами прийому платежів, з інформаційними порталами. Вони не розуміють, що таке залогінитись, вийти в чат, зробити скріншот, перекинути файл на флешку, — всі ці дивні поняття лякають їх. Навчання комп’ютерній грамоті робить їх життя більш насиченим, це не лише можливість користуватись сучасними методами комунікації, але й питання самоствердження людей старшого віку, можливість соціальної адаптації та діалогу між поколіннями.

DSC_0169

— Сьогодні ми маємо справу з дивовижним поколінням, яке пройшло шлях від азбуки Морзе до стільникового зв’язку, від патефона до смартфона. Величезну відстань, що відділяє епохи людської цивілізації. Ті, кому сьогодні за 70 — це унікальні люди, і таких поколінь більше не буде. Тому заради них нам варто постаратись і дати їм ці знання, — вважає засновниця організації «ІТ-кластер», що об’єднує представників освіти, бізнесу і влади для розвитку сфери інформаційних технологій в Одесі та регіоні, організаторка перших в Одесі курсів комп’ютерного навчання для людей старшого віку Юлія Сулімова.

DSC_0084

У проекті «Залучи бабусю онлайн» беруть участь десять міст із семи областей України: Волинської, Вінницької, Запорізької, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської та Одеської. У рамках проекту в Одесі був проведений треніг для тренерів, учасники якого створили спільну програму «Інтернет з нуля за два дні» для людей старшого віку.

DSC_0137

В рамках проекту підготовано групу тренерів, які вже почали проведення занять з навчання людей старшого віку компютерній грамоті та залучення їх до Інтернету у різних регіонах України. Наймолодшому з підготованих тренерів, Лізі Мельник — лише 18, і вона студентка Технологічного ліцею ОРТ з міста Київ:

— У мене були певні стереотипи і чимало питань з приводу навчання людей старшого віку іноваційним технологіям, — ділиться вона. — Після тренінгу я зрозуміла, що для мене це — шлях розвитку і можливість зростання. Я з інтересом та задоволенням навчатиму і залучатиму бабусь до онлайну!

— На тренінгу я познайомився з представниками різних, протилежних регіонів України. Нам вдалося об’єднати наш різний досвід і спільними зусиллями створити спільний продукт. Це — модель нашої майбутньої взаємодії, нашого майбутнього розвитку, — вважає Олексій Сініцин, заступник голови ГО «Філософія серця»:

— Раніше навчання людей старшого віку ком’пютерній грамоті займало набагато більше часу, у 2012 році ми опрацювали програму на 72 години навчання, але у цьому світі все прискорюється — тож тепер ми готові спробувати навчати пенсіонерів користуванню комп’ютером та інтернетом за два дні, — переконана тренер групи Юлія Сулімова.

Інформаційним партнером цієї програми стала наша столітня газета «Чорноморські новини». І це не дивно — у свої сто «Чорноморска» активно користується іт-технологіями!

Ольга ФІЛІППОВА.